Steun Ringland via de burgerbegroting
Ben jij inwoner van het district Antwerpen? Dan kan je Ringland weer op een heel eenvoudige manier steunen. De stemming voor de 2,2 miljoen euro van de burgerbegroting is namelijk geopend. Door ons simpelweg je stem te geven, zorg je ervoor dat we kans maken op financiële steun van het district Antwerpen.
Hoe doe je mee?
- Je kan stemmen als je in het district Antwerpen woont. Je adres heeft dus de postcode 2000, 2018, 2020, 2030, 2050 of 2060.
- Je surft naar stem.burgerbegroting.be en vult je rijksregisternummer in (om je woonplaats te checken).
- Als je aangemeld bent, kom je in een carrousel van 95 ideeën, verspreid over 3 categorieën. Ringland is er daar eentje van.
- Kiezen doe je door te ‘swipen’ of vegen – zoals bij datingapps dus. 😉 Op een tablet of telefoon swipe je, op een computer klik je.
- Je kan niet rechtstreeks naar één bepaald idee gaan. Je moet vegen of klikken tot je je droomproject tegenkomt. Dat kan snel komen, of pas het allerlaatste zijn. De volgorde is willekeurig.
- Voor een idee stemmen doe je door naar rechts te vegen of te klikken op het hartje.

- Als je het idee niet steunt, veeg je naar links of klik je op X.
- Je stemt op zo veel of zo weinig ideeën als je wil, al hopen we natuurlijk dat Ringland een van je favorieten is.
- Je keuzes worden opgeslagen, je kan dus in meerdere keren stemmen.
- Meer info op www.burgerbegroting.be.
Tot slot is er ook nog een live stemming tijdens de ideeënfinale op zondag 27 september in zaal Horta, Hopland 2 in Antwerpen. Hier kan je daar al voor inschrijven.
Waarvoor hoopt Ringland op financiële steun en dus op jouw stem?
De overkapping tussen Borgerhout en de Kennedytunnel wordt nu ontworpen. Ter hoogte van Merksem en de Oosterweeltunnel is dat gebeurd mét inbreng van burgers. Ringland wil nu in 7 Antwerpse wijken de straat op trekken, feestelijke buurtevents organiseren en lokale vrijwilligers opleiden als buurtantennes. Zo zorgen we ervoor dat ook voor de overkapping van het zuidelijke deel van de Ring de stem van burgers zoals jij echt meetelt aan de ontwerptafels. Om onze medewerkster Joke in dienst te kunnen houden voor de organisatie van al die initiatieven, hopen we op financiële steun. Hier lees je meer over onze plannen.
De online stemming loopt tot en met 25 september. Maar stem vandaag nog, zodat je het niet vergeet. Een kleine moeite voor jou, een grote steun voor een gezonde en mobiele toekomst voor ons allen.